Odovzdali cenu Fra Angelico

Bratislava 20. februára (TK KBS) – Cenu patróna umelcov Fra Angelico si dnes v Primaciálnom paláci v Bratislave prevzali ďalší laureáti v oblasti slovesného, výtvarného a hudobného umenia a tí, ktorí sa vo svojej tvorbe i práci mimoriadne pričinili o rozvoj kresťanskej kultúry na Slovensku. Osobnosti ocenila Rada KBS pre vedu, vzdelanie a kultúru, ktorú vedie ordinár Ozbrojených zborov a ozbrojených síl SR Mons. František Rábek.

V oblasti výtvarneho umenia cenu za tento rok získali Michal Škrovina, Anton Gábrik a Veronika Rónaiová. V oblasti slovesného umenia cenu získali Rastislav Puchala, Jozef Šuvada a Michal Lipták. Z hudobného umenia si cenu patróna umelcov prevzali Zuzana Zahradníková, Monika Kandráčová a Felix Ján Tkáč OFM Cap. Za mimoriadny prínos do kresťanskej kultúry tento rok ocenili Peter Jurkovič, Magdaléna Kvasnicová a Mária Novotná. Medailu s vyobrazením patróna umelcov s diplomom odovzdal oceneným biskup František Rábek a apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli.

Slávnosti, ktorá sa konala po 22-krát, predchádzala svätá omša za umelcov v Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave. Zúčastnili sa na nej viacerí biskupi, početná umelecká a akademická obec, predstavitelia cirkevného, kultúrneho a spoločenského života, známi a priatelia ocenených. Súčasťou programu oceňovania boli aj umelecké vystúpenia Moniky Kandráčovej s jej synom Ondrejom Kandráčom. Na slávnosti sa zúčastnili viacerí arci/biskupi a ďalší hostia.

Viac informácii a reportáž z podujatia nájdete tu: V Bratislave si prevzali ďalší laureáti cenu patróna umelcov Fra Angelico (tkkbs.sk)